Wojskowy włóczęga

Jack Reacher – TaniaKsiazka to jedna z najbardziej znanych, fikcyjnych postaci, która w chwili obecnej doczekała się aż 25 książek. Chociaż nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że oprócz tego dostępny jest także tom sześciu opowiadań pod tytułem „Zasady Reachera”. Ta ostatnia książka odnosi się do okresu służby wojskowej głównego bohatera. Po tym, jak Reacher skończył swoją przygodę w wojsku, stał się byłym wojskowym-włóczęgą. Nigdzie nie mógł zagrzać długo miejsca. Wszystko przez to, że był przyzwyczajony do tego, aby iść robić to, co inni mu każą. Swoją włóczęgę uzasadnił również w ten sposób, że nigdy nie miał okazji dobrze poznać swojego kraju, ponieważ zawsze siedział w wojsku. Teraz miał ku temu doskonałą okazję. Autor Lee Child (a tak naprawdę brytyjski pisarz Jim Grant) zaprasza do poznania niezwykle tajemniczej serii z tym bohaterem.

“Sto milionów dolarów. Jack Reacher. Tom 21”

Rok 1996. Jack Reacher właśnie powrócił z Bałkanów, gdzie jak sam mówił – brał udział w misji sprzątania świata. Nie wiadomo o co dokładnie chodzi, ale jego przełożeni docenili jego zasługi, wręczając mu po powrocie jedno z najważniejszych odznaczeń. Tylko, że zamiast odpoczynku, główny bohater zostaje wysłany na szkolenie. Może i inny by się ucieszyli, gdyby nie fakt, że tak naprawdę “szkółka” to bardzo ważna misja  w której udział bierze Reacher oraz agent FBI i analityk CIA. Pewien Irańczyk wpadł na trop bardzo dziwnej transakcji. Amerykański obywatel ma do zaoferowania coś ważnego, ale żąda za to sto milionów dolarów. Reacher razem z nowymi kolegami muszą ustalić kim jest ta osoba w sposób jak najbardziej dyskretny, ponieważ może być w to zamieszana władza.

“Czas przeszły. Jack Reacher. Tom 23”

Los tak chciał, że tym razem główny bohater udał się do miejsca, gdzie nigdy nie był. Do miasteczka Laconia skąd pochodził jego ojciec. Reacher chce się czegoś o nim dowiedzieć. W drodze bohater pomaga dwóm Kanadyjczykom, którym psuje się samochód. Cała trójka udaje się do miasteczka. Kanadyjczycy muszą pozostać na miejscu, ponieważ ich samochód nie nadaje się do użytku. W tym czasie nasz wojskowy włóczęga próbuje dowiedzieć się czegoś o ojcu, ale nikt nic nie wie – chociaż nie minęło nawet dużo czasu. Wychodzi też na to, że w tym miasteczku nikt nie może czuć się bezpiecznie. Nawet przejezdni Kanadyjczycy. Czy Reacher znowu wpakował się w jakieś kłopoty na własne życzenie? Przeszłość jest milczeniem, ale teraźniejszość może przynieść nawet śmierć.