Były wojskowy na trasie

Jack Reacher (https://www.taniaksiazka.pl/seria/jack-reacher) jest już niemal kultową postacią, którą znają przynajmniej dwa pokolenia. Lee Child już dawno temu rozpoczął przygodę z tym bohaterem i do dnia dzisiejszego jej nie skończył. Reacher jest bohaterem takich książek, jak: “Bez pudła”, “Siła perswazji”, “Nieprzyjaciel”, “Bez litości”, “Elita zabójców”, “Nic do stracenia”, “Jutro możesz zniknąć”, “61 godzin”, itd. Jest tego zdecydowanie więcej. Łącznie mamy 25 tomów, a najnowsza część przygód to “Strażnik”. Ciekawostką jest to, że do tej pory Lee Child pisał sam. Do napisania ostatniego tomu zaprosił swojego brata Andrew. Warto sprawdzić efekt wspólnej pracy tych dwóch panów. Może on zaszokować i spodobać się niejednej osobie. Jack Reacher to były wojskowy, który całe życie poświęcił wojsku. Teraz postanowił to zmienić.

“Sto milionów dolarów. Jack Reacher. Tom 21”

Jedna z tych książek, gdzie autor powraca jeszcze do czasów służby wojskowej Reachera. Ten to właśnie powrócił z Bałkanów, gdzie mocno przysłużył się misji w której brał udział. Za to otrzymał właśnie Legię Zasługi. Zamiast odpoczywać, żołnierz zostaje wysłany na szkolenie. Razem z nim w “szkółce” mają wziąć udział jeszcze tylko dwie osoby – agent FBI i analityk CIA. Tak naprawdę jest to tajna misja o której nikt nic nie wie. Ich zadaniem jest odnalezienie Amerykanina, który złożył irańskiej władzy, propozycję zakupu…no właśnie czego? Musi to być coś wyjątkowego cennego, skoro ma to kosztować aż 100 milionów dolarów. Kim jest ten Amerykanin? Trzeba działać dyskretnie, ponieważ we wszystko mogą być zamieszane wysoko postawione osoby.

“Czas przeszły. Jack Reacher. Tom 23”

Czy można wygrać starcie z przeszłością? Tego będzie musiał dowiedzieć się Reacher, który niejako zbiegiem okoliczności pojawia się w mieście skąd pochodzi jego ojciec. Po drodze – jak to zawsze w przypadku tego bohatera bywa – Reacher pomaga dwóm Kanadyjczykom, którym zepsuł się samochód. On, jak i jego nowi znajomi, zatrzymują się w jednym miasteczku. Główny bohater szuka śladów bytów swojego ojca, ale o dziwo nikt nic nie wie. Aby czegokolwiek się dowiedzieć Jack ściąga na swoją głowę ogromne kłopoty. To i tak jest niczym w porównaniu do tego, co się stało z Kanadyjczykami, których bohater poznał po drodze. Czy to dobrze, że główny bohater pojawił się w tym mieście? Tam gdzie jest on, tam są gotowe kłopoty, a na pewno nie będzie tak łatwo móc się z nich wyplątać. Chociaż w przypadku tego bohatera – nigdy nie mów nigdy.